הירשם עכשיו! נא למלא את הפרטים ואנו נחזור אליך בהקדם

תומכת בהריון ובלידה (דולה)

האירופאית לרפואה טבעית.

דולה הוא מושג הלקוח מיוונית שפירושו 'אישה העוזרת לאישה אחרת' או 'שפחה' והוא מתייחס לאישה שנותנת תמיכה נפשית ופיזית ליולדת וגם לבן זוגה ומלווה אותם בהריון ובלידה עצמה ומסייעת להם למצוא תשובות לשאלות של מה מותר ומה אסור בזמן ואחרי הלידה. דולה, אינה מיילדת אלא אישה מקצועית שיודעת לתמוך באישה ההרה כדי לעבור את ההריון בקלות ובד"כ היא עובדת לצד המיילדת ותורמת לתהליך הלידה. לדולה ידע רב כמו כן בתזונה ופעילות גופנית במיוחד אם מדובר בהריון הראשון שמלווה לעיתים קרובות בהתלבטויות רבות מצידם של בני הזוג.

הדוּלה תאחז בידה של היולדת ברגעים הקשים ותתמוך בה, תלמד אותה איך לטפל בתינוק ולהחזיק אותו, איך מניקים אותו, איך לטפל בבעיות השונות שיכולות להופיע אצל התינוק ותלמד את האם איך לחזק את הקשר בינה לבין התינוק. בשנים האחרונות, עלה הביקוש ללידות אלטרנטיביות שלרוב לא מתקיימות בבתי חולים ועלה הביקוש ללימודי מקצוע הדוּלה. CIM היחידה ללימודי המשך של הקריה האקדמית אונו מציעה מסלול לימודים מקיף ביותר ומהמובילים בארץ שמעניק לסטודנטיות מגוון רחב של טכניקות להתמודדות והקלה על תהליך הלידה ומיומנות לבניית אסטרטגיית תמיכה לכל אישה הרה ולבן זוגה בכדי להפוך את הלידה לחוויה חיובית.

דולה, שאינה בהכרח בעלת הכשרה רפואית כלשהי, מלווה את בת הזוג ההרה ובן זוגה בכל תהליך ההריון ואף בשלבי ההורות הראשונים. הביקוש לשירותי הדולה עלה רבות בשנים האחרונות במיוחד שהלידה כבר אינה נתפסת כהליך רפואי קשה בלבד אלא כחוויה מיוחדת בחיי הזוג. מחקרים רבים מעידים כי נשים שנתמכו בדולה במהלך ההריון והלידה סבלו פחות מחרדה וסטרס בזמן הצירים, חוו לידות קצרות. מחקרים אחרים מצביעים כמו כן כי נשים אלה סבלו פחות מדיכאון אחרי הלידה. הקורס מתאפיין בלימודים ברמה הגבוהה ביותר מצוות רופאים קונבנציונאליים, מיילדות, יועצות תזונה, מדריכות פעילות גופנית, אחיות, פיזיותרפיסטיות, יועצות הנקה, דולות ועוד.

נושאי הלימוד הם מגוונים ביותר וכוללים לימודים רבים כמו אנטומיה ופזיולוגיה, פתולוגיה, פרמקולוגיה, בדיקות מעבדה, שינויים ברצפת האגן במהלך ההריון, שלבי מעקב אחר היריון תקין, תזונה נכונה בזמן ההיריון ואחריו, השלבים השונים של ההריון, תפקידי המיילדת, קוצ'ינג, התמודדות עם הכאב, עיסוי לנשים בהריון ולתינוקות, הכנה של היולדת ללידה, לימוד יציבה, הקשבה לגוף, יסודות ההנקה, פעילות גופנית, הנחיית קבוצות והקמה וניהול עסק עצמאי.

אפשרויות תעסוקה: קופות חולים, בתי חולים, מרפאות פרטיות, מרכזי CIM הטיפוליים ועוד.

תומכת בהריון ובלידה (דולה) + עיסוי לנשים בהריון ולתינוקות + עיסוי רפואי + יועצת הנקה + בשכר לימוד אחד ללא תוספות. בלעדי ב CIM היחידה ללימודי המשך של הקריה האקדמית אונו.

תעודה: תעודת תומכת הוליסטית בהריון ובלידה, תעודת מדריכה להכנה ללידה, תעודת עיסוי לנשים הרות, תעודת פוסט-פארטום דולה, תעודת מנחת אימהות אחרי לידה ותעודת מדריכה לעיסוי תינוקות. כל התעודות מטעם CIM היחידה ללימודי המשך של הקריה האקדמית אונו.

CIM המכללה המובילה בארץ!

בשיתוף עם

סניף נצרת

בית החולים הצרפתי

בית החולים הצרפתי

04-6000045 

www.cimnet.net

סניף ירושלים

בקריה האקדמית אונו

היחידה ללימודי תעודה והמשך 

02-5404040  

www.ono.ac.il