הירשם עכשיו! נא למלא את הפרטים ואנו נחזור אליך בהקדם

רפלקסולוגיה

מסלול חד-שנתי לתעודת מוסמך ומסלול דו-שנתי לתעודת בכיר, הכרה מטעם הלשכה הישראלית למקצועות למקצועות בריאות משלימים והלשכה האירופאית לרפואה טבעית.

רפלקסולוגיה (תורת כף הרגל והיד), מקור השיטה במצרים העתיקה והינה אחת משיטות הטיפול הטבעיות העתיקות והידועות בעולם, אשר נעשית באמצעות עיסוי ולחיצות על נקודות רפלקס בכף הרגל והיד המשקפות את כל איברי הגוף ומשפיעות על תפקודם ועל החלמתם מהפרעות ובעיות שונות. לחיצות על נקודות אלו גורם לתגובה של הגוף ומניע את תהליך ההחלמה הטבעי של הגוף. רפלקסולוגיה הינה שיטה טיפולית המשתייכת לרפואה ההוליסטית והטבעית הבוחנת את האדם כיחידה שלמה אשר לה מרכיבים פיזיים, רגשיים, רוחניים וסביבתיים. פירוש המילה רפלקסולוגיה: תורת ההשתקפות.

הרפלקסולוגיה היא שיטה לאבחון וטיפול תופעות ובעיות פיזיות, רגשיות ורוחניות שונות. זוהי שיטה עתיקת יומין, שמראשית המאה העשרים החלה לשמש לצד הרפואה המערבית כשיטת טיפול משלימה. שיטת הרפלקסולוגיה מצביעה על זרימה אנרגטית בין החוץ - כפות הרגליים והידיים, לבין הפנים - איברי הגוף. חסימה מכל סיבה בזרימה זו עלולה להביא למחלות שונות. באמצעות עיסוי ולחיצות על נקודות הרפלקס שבכפות הרגליים והידיים ניתן לאבחן ולטפל בתופעות המעידות על מחלות ובעיות במערכות הגוף. אופן העבודה משלב אבחון מקיף המתבסס על מפת הגוף והאיברים הפנימיים המשתקפת בכפות הרגליים והידיים והמאפשרת גם השפעה על נפשו ורגשותיו של המטופל.

תוכנית הלימוד ב CIM היחידה ללימודי המשך של הקריה האקדמית אונו הינה המקיפה ביותר בישראל בתחום הרפלקסולוגיה. התוכנית מורכבת מארבעה סמסטרים אקדמיים. סה"כ שעות במסלול רפלקסולוגיה בשנה א': 320 שעות אקדמיות. סה"כ שעות במסלול רפלקסולוגיה בשנה ב': 340 שעות אקדמיות. 

אפשרויות תעסוקה: קופות חולים, בתי חולים, מרפאות פרטיות, בתי מלון, ספא, בתי אבות, מחלקות שיקומיות, מכונים לפיזיותרפיה, מועדוני כושר ובריאות, מרכזי CIM הטיפוליים ועוד.

כל סטודנט/ית במגמת הרפלקסולוגיה מקבל/ת בחינם קורס טיפול בכוסות רוח, טיפול בנרות הופי וקורס קוסמטיקה טבעית. 

תעודה: בסיום שנה א' – תעודת "מטפל מומסך ברפלקסולוגיה". בסיום שנה ב' – תעודת "מטפל בכיר ברפלקסולוגיה". מטעם CIM היחידה ללימודי המשך של הקריה האקדמית אונו.

CIM המכללה המובילה בארץ!

בשיתוף עם

סניף נצרת

בית החולים הצרפתי

בית החולים הצרפתי

04-6000045 

www.cimnet.net

סניף ירושלים

בקריה האקדמית אונו

היחידה ללימודי תעודה והמשך 

02-5404040  

www.ono.ac.il