הירשם עכשיו! נא למלא את הפרטים ואנו נחזור אליך בהקדם

אוסטיאופתיה

מסלול לימודים דו-שנתי, שיתוף פעולה מלא עם אגודת האוסטיאופתיה הבינלאומית International Osteopathy Association, הכרה מטעם הלשכה למקצועות בריאות משלימים והלשכה האירופאית לרפואה טבעית.

אוסטיאופתיה היא שיטת טיפול ידנית, המטפלת בליקויים גופניים ובעיות שרירים ושלד שנגרמו כתוצאה מטראומה, מהפעלה לקויה של איבר, פגם מולד, הזדקנות, יציבה לקויה או מחלה וניתנת כחלק ממגוון רחב של טיפולי רפואה משלימה המוצעים בישראל. מטרת הטיפול להחזיר לגוף את התנועתיות והתפקוד התקינים ולהפחית כאב, באמצעות שחרור לחץ מהחוליות והמפרקים והרקמות השונות בגוף.

אוסטיאופתיה פותחה בארה"ב במאה הקודמת ע"י ד"ר אנדרו טיילור סטיל. הוא ביסס את השיטה על ידע קונבנציונאלי, לשם טיפול בהפרעות מכניות שונות בכדי לאפשר לגוף לרפא את עצמו. אוסטיאופתיה אינה מטפלת נקודתית רק בסימפטום עצמו, אלא מתייחסת למטופל כאל מכלול שיש להביאו לתפקוד תקין.

במידת הצורך האוסטיאופת מתבסס גם על צילומי רנטגן ודוחות רפואיים כדי להגיע לאיבחון מדויק. לאוסטיאופת היכולת והמיומנות לאבחן היכן מקור השיבוש התנועתי הגורם לפגיעה בתפקוד התקין של מערכות או איברים. שיבוש זה יכול לגרום למשל לחוסר איזון בזרימת הדם ונוזל הלימפה, בנשימה, במערכת העיכול, בהפרשת הורמונים ועוד.

גוף האדם נוטה לצאת מאיזון במשך השנים כתהליך טבעי בהזדקנות. ניתן למצוא באנשים רבים אורכי רגליים לא שווים, עצם אגן גבוהה בצד אחד מהצד השני, עקמת בעמוד השידרה, ברכיים נעולות, גבהי כתפיים לא שווים ושרירים מכווצים אשר מושכים את המפרקים שאליהם הם מחוברים ומפעילים עליהם לחץ. בעיות אלה יכולות להיווצר גם מתנוחה לא נכונה, שימוש בנעלי עקב, ישיבה במשך שעות ארוכות מול מסכי מחשב בצורה לא נכונה עם מתח רב על שרירי הצוואר והכתפיים והידיים, שינה בתנוחה לא נכונה, הליכה בתנועה לא נכונה, ישיבה בתנוחה לא נכונה, עבודה בתנוחות לא נכונות. כל אלה משפיעים באופן כרוני לרעה על מערכת השלד והשריר דבר שמוביל לבעיות אורטופדיות שונות. טיפול באוסטיאופתיה, ע"י מניפולציות (טכניקה להזזת חוליות בעמוד השידרה), שיטות עיסוי שונות, מתיחות ומשיכות של מפרקים, נותן מענה טיפולי לחוסר האיזון ועל ידי כך לפתור או להקל על בעיות אלו ושמה דגש על חשיבות אורח החיים הבריא המתאים לבעיותיו של המטופל ע"י עצות שהמטפל מעניק למטופל בנושאי תנוחה נכונה, פעילות גופנית מתאימה, תזונה מתאימה ועוד.

נטורופתיה + הידרותרפיה + רפואה סינית + ניהול מערכות בריאות + אוסטיאופתיה בשכר לימוד אחד ללא תוספות. בלעדי ב CIM היחידה ללימודי המשך של הקריה האקדמית אונו.

אפשרויות תעסוקה: קופות חולים, בתי חולים, מרפאות פרטיות, בתי אבות, מרכזי שיקום, מרכזי CIM הטיפוליים ועוד.

תעודה: תעודת D.O. מטפל מוסמך באוסטיאופתיה ותעודת מטפל ברפואה מנואלית. מטעם CIM היחידה ללימודי המשך של הקריה האקדמית אונו.

CIM המכללה המובילה בארץ!

בשיתוף עם

סניף נצרת

בית החולים הצרפתי

בית החולים הצרפתי

04-6000045 

www.cimnet.net

סניף ירושלים

בקריה האקדמית אונו

היחידה ללימודי תעודה והמשך 

02-5404040  

www.ono.ac.il