הירשם עכשיו! נא למלא את הפרטים ואנו נחזור אליך בהקדם

הידרותרפיה

הכרה מלאה מטעם אגודת ההידרותרפיה הגרמנית Bundesverband der Hydrotherapie, הכרה מטעם הלשכה הישראלית למקצועות בריאות משלימים והלשכה האירופאית לרפואה טבעית.

המסלול ייפתח במידה ויהיה ביקוש.

משמעות המושג הידרותרפיה היא טיפול במים: הידרו – מים, תרפיה – טיפול. הטיפול מתאים לאוכלוסיות הסובלות מתחלואים שונים וברמות שונות וביניהם: פוליו, טרשת נפוצה, שבץ מוחי, מחלות שרירים ושלד, דלקות מפרקים, פגיעות בעמוד השדרה, שיתוקים ועוד. הידרותרפיה היא שיטת טיפול דרך המים, כך שהטיפול מתרחש בבריכה טיפולית מחוממת שמספקת את התנאים הנדרשים. המים מסירים את מגבלות התנועה וההתנגדות ומייצרים סביבה חופשית, המאפשרת התקדמות במאמץ מופחת.

מדובר על שיטת טיפולים שמטרתה לשפר את תפקודה של מערכת הנוירו- מוסקולרית-שלדית של האדם. הטיפול מתבצע על ידי מטפל מוסמך בתוך בריכה שהותאמה במיוחד לצרכי הטיפול ההידרותרפי. שיטת הטיפול מיועדת לאנשים שחווים מגבלות פיזיות וגם מנטליות ונפשיות. תכנית הטיפולים נקבעת באופן אישי ובהתאם לצרכים של כל מטופל.

הידרותרפיה היא שיטת טיפול שמתאימה למגוון רחב של בעיות ביניהן נהוג לעשות את האבחנה שבין טיפול בילדים לטיפול במבוגרים. הטיפול בילדים יעיל במקרים של היפר-אקטיביות והפרעות קשב וריכוז, תהליכי שיקום לאחר ניתוחים וטראומות, תאונות או פציעות שונות, פיגור התפתחותי ועוד. אצל מבוגרים, הטיפול יעיל במקרים של בעיות שרירים ושלד, תמיכה בתהליכי שיקום, בעיות רגשיות ונפשיות, נכויות שונות, תמיכה בטיפול במחלות כרוניות כמו סרטן, מחלות אוטואימיוניות ותסמיני המחלה שלאחר שבץ מוחי ועוד.במסגרת הלימודים נחשפים הסטודנטים למטופלים שונים ומבצעים תקופת סטאז' בבריכות שיקומיות. רמת הלימודים גבוהה מאוד ועומדת בסטנדרטים בינלאומיים. לבוגרי קורס הידרותרפיה ב CIM היחידה ללימודי המשך של הקריה האקדמית אונו עדיפות בקבלת עבודה בבריכות שיקום שונים ברחבי הארץ.

נושאי הלימוד: אנטומיה, פיזיולוגיה, פסיכולוגיה, תנועות פסיביות, מבחני שרירים, יסודות השיקום, אורתופדיה, נוירולוגיה, פתולוגיה, פרמקולוגיה, נוירואנטומיה, שיטת הלוויק, שחייה טיפולית, וואטסו, באד-ראגז, פילאטיס מים, תפעול בריכה טיפולית, התנהלות ובטיחות במים, אתיקה מקצועית, רשומות רפואיות וסודיות רפואית.

תחום זה הוא תחום מרתק מאוד שמושך אליו אנשים רבים ומכיל למעשה את כל הקשור בטיפול במים – שיקום גופני, טיפול באנשים עם לקויות (הידרותרפיה שיקומית), טיפול בתינוקות ובילדים, טיפול בקשישים ועוד.

נטורופתיה + הידרותרפיה + רפואה סינית + ניהול מערכות בריאות + אוסטיאופתיה בשכר לימוד אחד ללא תוספות. בלעדי ב CIM היחידה ללימודי המשך של הקריה האקדמית אונו.

כל סטודנט/ית במגמת ההידרותרפיה מקבל/ת בחינם קורס טיפול בכוסות רוח, טיפול בנרות הופי, קורס קוסמטיקה טבעית, קורס רפלקסולוגיה או עיסוי רפואי. 

תעודה: תעודת הסמכה בהידרותרפיה, תעודת מטפל בשיטת ווטסו, תעודת מטפל בשיטת ג'הארה, תעודה במתן עזרה ראשונה. מטעם CIM היחידה ללימודי המשך של הקריה האקדמית אונו.

CIM המכללה המובילה בארץ!

בשיתוף עם

סניף נצרת

בית החולים הצרפתי

בית החולים הצרפתי

04-6000045 

www.cimnet.net

סניף ירושלים

בקריה האקדמית אונו

היחידה ללימודי תעודה והמשך 

02-5404040  

www.ono.ac.il